Akademia Wiedzy: Pierwsza Konferencja Online W Wielkim Formacie

0

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10-15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, a Dostawcy OOH magazine i FestiwalDruku.pl partnerami medialnymi wydarzenia.

Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.

W programie wydarzenia m.in.:

  • Jak zabłysnąć w wielkim formacie? Czyli o możliwościach wyróżnienia się na rynku, sprawienia, że propozycja produktowa dla klientów będzie unikalna. O tym, jakie niepowtarzalne efekty można osiągnąć dzięki konkretnym rozwiązaniom firmy swissQprint opowie Piotr Ronke, dyrektor handlowy ze SCORPIO.
  • Świat wielkiego formatu według firmy Epson. Na krótką wycieczkę po świecie druku wielkoformatowego – od rozwiązań CAD/GIS poprzez poligrafię/proofing, fotografię i FineArt po zastosowania w reklamie i szeroko pojęty druk na tekstyliach zabiorą Państwa Rafal Hnidziuk, Pre Sales Specialist i Tomasz Kucinski, Account Manager Commercial & Industrial Printing, z firmy Epson Europe.
  • Na wirtualny spacer po showroomie Atrium Centrum Ploterowego oraz prezentację pracy maszyn (m.in. drukarek żywicznych, UV LED, solwentowych) zaproszą Państwa przedstawiciele tej firmy.
  • Jacek Hamerliński, dyrektor Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego, zainspiruje Państwa swoją prezentacją Nowe nisze dla druku wielkoformatowego.
  • Na konferencji wystąpią także przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego, które jest członkiem FESPY: Joanna Zjawin, dyrektor biura zarządu, i Jacek Stencel, prezes PSSSiDC oraz właściciel drukarni Pasja, którzy zaprezentują, w jaki sposób Stowarzyszenie może wspierać branżę poligraficzną i jak ich zdaniem wygląda nasz obecny rynek.

Odbędzie się także panel dyskusyjny, podczas którego zapytamy przedstawicieli drukarń wielkoformatowych, czy w obecnych czasach szukamy recepty na sukces czy na przetrwanie?

Rejestracja TUTAJ.

Dla wszystkich przedstawicieli drukarń wielkoformatowych, agencji reklamowych i studiów graficznych, którzy zarejestrują się na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie do 21 kwietnia br. istnieje możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniu.

Konferencja odbędzie się za pomocą platformy Click Meeting, która jest oparta na przeglądarce internetowej. Aby wziąć udział w konferencji wystarczy mieć dostęp do komputera i Internetu.

W przypadku dodatkowych pytań nasz zespół pozostaje do dyspozycji wszystkich zainteresowanych: 426871292, 601979668, biuro@swiatdruku.eu