Mini-Akademia Zarządzania Barwą

25c033a4b6a4c27

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz ze spółką OOH Magazine – organizatorem targów FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl oraz partnerami – firmami: Alstor (Eizo) i eM organizują w ramach Akademii Wiedzy piątą już edycję warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane procesy zarządzania barwą w praktyce, m.in. kalibracja i profilowanie monitora oraz tworzenie profili barwnych. Dlaczego monitor graficzny jest niezbędnym ogniwem systemu do soft proofingu? Jak budować profile barwne? Na te i inne pytania uczestników odpowiedzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.

Program spotkania:

11.00–11.10 Powitanie uczestników i rozpoczęcie warsztatów

11.10–13.10

Warsztaty z kalibracji i profilowania monitora

Tomasz Obłuski, Eizo Sales Technical Support, Alstor

Prezentacja: Monitory graficzne w rozwiązaniach poligraficznych

Część praktyczna: Kalibracja i profilowanie monitora Eizo

13.10–14.30

Ręczne budowanie profili barwnych na przykładzie artystycznego druku czarno-białego

Marcin Dąbrowski, właściciel, eM

14.30 Zakończenie warsztatów

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla wszystkich, którzy do dnia 7 września br. zarejestrują się i zapoznają się z regulaminem udziału w spotkaniu.

Szczegóły: TUTAJ.

Jednocześnie, w celu bezpłatnego wejścia do sali warsztatowej na terenie targów, należy wypełnić formularz na stronie organizatora targów: KLIKNIJ TUTAJ.

V. Warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą – Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” odbędą się 12-13 września 2018 r. w godzinach 11.00–14.30, w strefie warsztatowej stoiska „Świata DRUKU” numer C11A w hali III na FestiwaluDruku.pl w EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

W przypadku pytań kontakt z organizatorem: biuro@swiatdruku.eu;  tel. 42 687 12 92