Mini-Akademia Zarządzania Barwą

25c033a4b6a4c27

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz ze spółką OOH Magazine – organizatorem targów FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl oraz partnerami – firmami: Alstor (Eizo), Epson i X-Rite organizują w ramach Akademii Wiedzy szóstą już edycję warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”.

Robiłeś remont, budowałeś dom, ale nie jesteś inżynierem. Czy pamiętasz, ile czasu poświęciłeś na zgłębianie zagadnień związanych z budowlanką, żeby rozmawiać z szefem ekipy jak równy z równym? Analogie znajdziemy w każdej dziedzinie życia.
Zagadnienia zarządzania kolorem są bardzo złożone, dlatego część z nas powierza te kwestie ekspertom. Jest to słuszne podejście, gdyż warto mieć choćby podstawową wiedzę, aby móc zrozumieć poczynania zapraszanych specjalistów.

Podczas warsztatów będą mogli Państwo osobiście wykonać ćwiczenia praktyczne pod okiem ekspertów. Poniżej program warsztatów.

Program (jest powtarzany każdego dnia targów w tych samych godzinach):

11.00–11.50

Kalibracja i profilowanie monitora – nie musisz być ekspertem

Tomasz Obłuski, Eizo Sales Technical Support, Alstor (EIZO)

Nasz ekspert w przystępny sposób wyjaśni podstawowe pojęcia i procesy. Opowie, czym jest kalibracja i profilowanie oraz czym różni się kalibracja sprzętowa od programowej. Ponieważ skupimy się na elemencie systemu zarządzania kolorem, jakim jest monitor, w skrócie omówione zostaną cechy monitora do pracy z kolorem.

Podczas części praktycznej przedstawimy proces kalibracji i profilowania w praktyce. Nasz ekspert odpowie na wszelkie pytania.

11.50–12.40

Nowości w systemach proofingowych

Marek Janowski, Pre/Post Sales Specialist, Epson Europe B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce

Proofingowe urządzenia firmy Epson będą Państwo mogli poznać w praktyce także na stoisku firmy nr D5 w hali III.

12.40–13.30

Workflow barwy praktycznie dla wszystkich technik druku

Małgorzata Lososová Ungrádová, Sales Manager, Key Account Manager, X-Rite

Ekspertka przedstawi oprogramowanie do kontroli jakości, recepturowania i sterowania produkcją. Zademonstruje urządzenia pomiarowe do różnych rodzajów podłoży i do pomiaru closed-loop.

Opowie o właściwym sposobie komunikacji o barwie pomiędzy zleceniodawcami i producentami usług poligraficznych. Nie zabraknie ćwiczeń dla każdego zainteresowanego.

13.30–16.00

Ćwiczenia warsztatowe przy stanowiskach zarządzania barwą pod okiem ekspertów (kalibracja i profilowanie monitora, kontrola jakości, zastosowanie urządzeń pomiarowych do różnych podłoży i do pomiaru closed-loop, proofing)

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla wszystkich, którzy do dnia 11 września br. zarejestrują się i zapoznają się z regulaminem udziału w spotkaniu.

Szczegóły: ZOBACZ TUTAJ.

Jednocześnie, w celu bezpłatnego wejścia do sali warsztatowej na terenie targów, należy wypełnić formularz na stronie organizatora targów: KLIKNIJ TUTAJ.

VI. Warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą – Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” odbędą się 18-19 września 2019 r. w godzinach 11.00–16.00, w strefie warsztatowej stoiska „Świata DRUKU” numer C11 w hali III na FestiwaluDruku.pl w EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

W przypadku pytań kontakt z organizatorem: biuro@swiatdruku.eu;  tel. 42 687 12 92