IV edycja konferencji Label Innovations na FestiwalDruku.pl 2018

Wyróżnienie produktu na półce jest podstawowym zadaniem, ale też wyzwaniem dla wielu brand managerów i właścicieli marek. Producenci prześcigają się w innowacjach oraz możliwościach zwrócenia uwagi konsumenta na swój produkt. Półki sklepowe przesycone są różnorodnością  kształtów opakowań, komunikatów marketingowych, barw oraz materiałów opakowaniowych. Czy da się zaskoczyć konsumenta czymś jeszcze? Jak stworzyć opakowanie, które skutecznie sprzeda produkt?

Kolejna edycja Label Innovations z cyklu „Co mówi Twoje opakowanie?” będzie skoncentrowana na konsumentach jako użytkownikach marki. Zadaniem prelegentów będzie przybliżenie uczestnikom przebiegu procesu powstawania skutecznie sprzedającego się produktu oraz omówienie kluczowych etapów decydujących o sukcesie. Będzie to okazja zaznajomienia się z case study powstawania ciekawych marek produktowych oraz kulis realizacji etykiet i opakowań od strony technologicznej.  Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zawiłościami prawa autorskiego od strony praktycznej oraz dowiedzieć się, jak ochronić dzieła własnego autorstwa przez kopiowaniem. Specjaliści od prawa autorskiego wyjaśnią również, w jaki sposób dochodzić praw z tytułu wykorzystania przez inne podmioty, dzieł swojego autorstwa.

Szczegółowy plan konferencji będzie dostępny pod koniec maja 2018 r. na stronie internetowej organizatora  www.etykiety.pl  oraz na stronie internetowej wydarzenia www.labelinnovations.pl.

Konferencja odbędzie się 13 września w EXPO XXI Warszawa – sala konferencyjna B.

Patronem medialnym konferencji jest OOH magazine, organizator FestiwalDruku.pl.

 

Co mówi Twoje opakowanie? na FestiwalDruku.pl 2017
Etykiety.pl Etigraf  wraz z Api Folie Polska, zapraszają na II edycję konferencji „Co mówi Twoje opakowanie? Tajniki budowania marek premium”, która odbędzie się w ramach targów FestiwalDruku.pl w dniu 14 września br. w EXPO XXI Warszawa.  

Trendy konsumenckie pokazują, że zainteresowanie takimi markami rośnie, wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa. W odpowiedzi na te trendy pojawiają się na rynku marki „pseudo” premium, czyli posiadające tylko część elementów marki premium. Marki masowe również czerpią inspirację ze świata marek premium – oferując konsumentom bardziej ekskluzywny wizerunek, wykorzystując dostępne na rynku uszlachetnienia etykiet i opakowań.

Podczas kolejnej edycji Label Innovations bliżej przyjrzymy się konstrukcji marek premium, ich strategiom, designie graficznym oraz konsumentom je wybierającym. Będzie można poznać historie marek, które osiągnęły sukces rynkowy i dowiedzieć się co stoi za tym sukcesem.

Będzie to doskonały moment na autodiagnozę własnej marki i wnioski.

To właśnie tutaj będzie można zaczerpnąć wiedzę i inspiracje od doświadczonych strategów marek i ekspertów od badań konsumenckich oraz nawiązać cenne kontakty biznesowe.
Podczas najbliższego wydania konferencji zostaną zaprezentowane również nowinki technologiczne, inspiracje graficzne w zakresie uszlachetnienia druku etykiet i opakowań, które skutecznie podkreślą wizerunek marki ekskluzywnej.

Program konferencji skupi się na następujących zagadnieniach:

konstrukcja marki premium i jej strategia – czym różnią się od marki masowej?
– design w projektowaniu graficznym marki premium
co konsumenci najbardziej cenią w markach luksusowych?
7 historii marek, które odniosły sukces na rynku, dzięki zmianie wizerunku
 technologia druku i uszlachetnień w procesie budowania wizerunku marki luksusowej

Uruchomiona będzie pilotażowa edycja programu „Brand Clinic – rzuć wyzwanie ekspertom od marek!” Jeśli firma chce rozwinąć skrzydła swojej marki, potrzebuje wsparcia ekspertów, pomysłów rozwojowych, a nawet rewolucji – koniecznie powinna wziąć udział w programie!  

Sprawdź na: https://labelinnovations.pl/program-brand-clinic-rzuc-wyzwanie-ekspertom-od-marek/

Informacje organizacyjne:

  • Czas: 14 września 2017 (czwartek) w godzinach 10:00 – 15:00
  • Miejsce: targi FestiwalDruku.pl na terenie hali EXPO XXI Warszawa, przy
    Ignacego Prądzyńskiego 12/14, sala konferencyjna B
  • Rejestracja i sprzedaż biletów: labelinnovations.pl oraz www.bilety24.pl
  • Cena biletu na konferencję: 199 zł netto. Można również nabyć bilet na konferencję wraz z pakietem materiałów rozszerzających merytorykę konferencji o storytelling.
  • Organizatorzy zapewniają: dużą dawkę wiedzy merytorycznej, którą podzielą się autorytety, eksperci i specjaliści w branży; materiały konferencyjne; catering kawowy.

Konferencja skierowana jest do:
właścicieli małych i średnich firm samodzielnie zarządzających własnymi markami,

pracowników firm produkcyjnych z różnych branż używających etykiet na opakowaniach swoich produktów: Marketing Managerów, Dyrektorów Marketingu, Brand Managerów, Product Managerów, pracowników działów marketingu różnego szczebla,  szefów sprzedaży i zakupów, Prezesów oraz Dyrektorów Zarządzających.

Prelekcje poprowadzą wykładowcy uniwersyteccy, specjaliści-praktycy i eksperci w dziedzinie marketingu, budowania i zarządzania markami, badań rynku oraz wdrażania innowacji, którzy w interesujący sposób opowiedzą o nowych wyzwaniach rynkowych i komunikacyjnych przed jakimi stoją przedsiębiorcy w zakresie opakowań. Nie tylko będzie można dowiedzieć się „co w trawie piszczy”, ale też jak wykorzystać te informacje w swojej działalności.

Harmonogram konferencji:

10:00 – 10:55 Rejestracja i catering kawowy
10:55 – 11:00 Otwarcie konferencji
11:00 – 11:45 Nie można być w połowie premium… czyli o najważniejszej decyzji w życiu marki premium i jej konsekwencjach – Maciej Szroleta,Dyrektor Strategii w Albedo Marketing
11:45 – 12:15 Prezentacja wyników badania eyetracking’owego na wybranej marce produktowej- dr Renata Nestorowicz, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
12:15 – 12:45 7 historii marek z pola walki o design – Marek Rudek, Innovation Insights Director w Nielsen
12:45 – 13:30 Przerwa kawowa
13:30 – 14:00 Wymiar luksusu i prestiżu w świecie etykiet i opakowań – Iwona Studzińska, Dyrektor Handlowy Etykiety.pl Etigraf
14:00 -14:45 Między prestiżem a kiczem… granica dobrego smaku i wyrafinowania; David Peters, Creative Development Manager w API Group plc
14:45 – 15:00 Pytania do prelegentów oraz zebranie zgłoszeń do programu BRAND CLINIC – rzuć wyzwanie ekspertom od marek: zakończenie konferencji

 

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

www.labelinnovations.pl