IKONOS inspirował podczas FestiwalDruku.pl

0

Podczas warszawskiego FestiwalDruku.pl, polski producent i dystrybutor mediów do druku wielkoformatowego na swoim stanowisku inspirował nowymi nośnikami i możliwościami ich aplikacji.

Odwiedzający warszawski FestiwalDruku.pl na stanowisku IKONOS mogli liczyć na inspirujące, nowoczesne i wysokiej jakości media z polskiej fabryki oraz wyselekcjonowane media najlepszych światowych producentów.

(Nagrodzone) atramenty UltraVision

Atramenty UltraVision to nowa linia amerykańskiej produkcji atramentów „premium”. Te atrakcyjne cenowo atramenty proponowane są dla użytkowników ploterów eko-solwentowych, sublimacyjnych, LED, UV i lateksowych różnych marek.

– Dobry ploter to tylko połowa sukcesu. Druga stanowią media, takie jak atramenty. To od nich tak naprawdę wiele zależy, czy ploter będzie drukował w szerokim zakresie barwnym, czy wydruk będzie trwały, czy ploter nie będzie ulegał przyspieszonemu zużyciu. Na rynku znajdziemy dobre atramenty różnych marek. Ale co nam po tym jeśli dostawca nie jest zagwarantować nam płynności ich dostaw, co więcej jak pokazuje historia ostatnich miesięcy, sam producent może zniknąć. Atramenty UltraVision to nie tylko solidność ich producenta ale także, nasze blisko 25 lat doświadczenia i obecności na polskim rynku dostawców urządzeń i materiałów dla producentów reklamy wielkoformatowej – mówi Paweł Stania, z Atrium Centrum Ploterowe.

Folie wylewane Grafityp i Camaro SS 350 w roli głównej

Oprócz samych mediów (materiałów i atramentów) na stoisku IKONOS, podczas targów miały miejsce pokazy aplikacyjne. Rudi Zoons – światowej klasy aplikator zaprezentował możliwości aplikacyjne nowych wylewanych folii Grafityp, oklejając zabytkowy Chevrolet Camaro SS 350 z 1967 roku.

Targowe nowości

Rodzina „folii białych” IKONOS rozrosła się o kolejne warianty. Producent powiększył portfolio o 2 nowe warianty: GRG i MRG, czyli folie z klejem usuwalnym w kolorze szarym i błyszczącym oraz matowym powleczeniem warstwy drukowalnej. Produkowane od lat folie IKONOS oferowane są w Polsce i kilkudziesięciu rynkach zagranicznych. Folie samoprzylepne IKONOS posiadają atest PZH i nie zawierają szkodliwych substancji takich jak kadm, stąd można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach, mieszkaniach, itd.

Folie QuickStick to nowy materiał, który charakteryzuje się specjalnym nałożeniem kleju na folię. Dzięki gęsto i regularnie ułożonym heksagonom, folia jest niezwykle łatwa w aplikacji i można ją bez problemowo przyklejać z miejsca na miejsce. Łatwość aplikacji będzie doceniana przez mniej doświadczonych aplikatorów i producentów oznakowań, dzięki czemu można bezpiecznie polecić ją początkującym i „zawodowcom”.

Kolejna nowością z opolskiej fabryki IKONOS była seria materiałów do zadruku atramentami wodnymi i pigmentowymi. Wprowadzenie nowej gałęzi produkcyjnej to kolejny kamień milowy w rozwoju fabryki IKONOS. Druk na „małych” ploterach czy atramentach wodno-pigmentowy ma się nadal dobrze i stąd decyzja o nowym kierunku rozwoju. W połowie bieżącego roku pierwsze media IKONOS z rodziny „AQUA” opuściły opolską fabrykę. Pierwsze sygnały od użytkowników są bardzo pozytywne. Pierwszymi materiałami z grupy produktów „AQUA” są papier fotograficzny o gramaturze 245 g/m2 i 100-mikronowa samoprzylepna folia matowa.

Ikonos rozszerzył także produkcję o niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D. Folia ta przeznaczona jest do dekoracji wewnętrznych, dekoracji sprzętów i aplikacji samochodowych. Swoje zastosowanie znajdzie także w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów RTV i AGD. W aplikacjach samochodowych można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Ikonos Carbon to bardzo atrakcyjna cenowo, polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Wypukła struktura jest widoczna i wyczuwalna w dotyku. Folia dostępna jest w kolorze czarnym o powłoce matowej. Grubość folii wynosi 150 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Kolejna nowość – Ikonos Smart – to unikalny materiał o efektownej i charakterystycznej strukturze. Jest mocny i trwały a zarazem bardzo estetyczny. Umożliwia druk w najwyższych rozdzielczościach i prędkościach atramentami ekologicznymi. Smart znajdzie zastosowanie w dekoratorstwie wewnętrznym.

Ciekawą propozycją, dostępną na stoisku IKONOS były folie magnetyczne. Są to gotowe folie z podkładem magnetycznym i wierzchnią, drukowalną białą warstwą. Folie te pozwolą w szybki sposób przygotowywać małe i wielkogabarytowe „magnesy” na lodówki, tymczasowe oznakowanie samochodów, gadżety reklamowe, itd.

Nowe kompozyty w ofercie IKONOS wpisują się w aktualne trendy w wystawiennictwie, architekturze i reklamie. Dzięki łatwej obróbce mechanicznej i możliwości zadruku cyfrowego w różnych technikach (LED, UV czy sitodruk) można w łatwy sposób wyróżnić się z pośród tłumu. IKONOS oprócz szerokiej oferty płyt (nie tylko kompozytowych) proponuje odbiorcom możliwość przycięcia całych płyt na gotowe formatki, o rozmiarze minimalnym 6 x 6 cm.

Interesującą nowością z logo IKONOS były specjalne płyty aluminiowe do sublimacji. Grafiki przeniesione w tej technologii cechują się spektakularnie szerokim gamutem barw i znajdą zastosowanie w fotografii, wyposażeniu wnętrz galerii, sklepów, salonów, restauracji, hoteli, itd. Oprócz soczystych kolorów drugą ważną cechą jest wyjątkowa trwałość grafiki i odporność na chemikalia. Płyty dostępne są w wielu gotowych rozmiarach i formatkach, również z zaokrąglonymi rogami.

Ikonos dziękuje wszystkim gościom targowym za odwiedzenie ich stoiska. Tym, którzy nie mieli okazji poznać i sprawdzić materiałów IKONOS, producent zaprasza na październikowe Seminarium Wielkoformatowe w Opolu.

www.ikonos.pl