Succes Story by Via Color Pegasus: REMBAR inwestuje w Axis 6090

0
Właściciele firmy Rembar

REMBAR to polska firma, która powstała z doświadczenia i pasji jej właścicieli. Jedną z gałęzi jej działalności jest produkcja dekoracji na specjalne okazje, a celem, który właściciele chcieli zrealizować – rozwój tego segmentu i rozbudowanie marki. Szansę na realizację tych planów znaleźli na targach branżowych w postaci drukarki UV Pegasus.

Duet zrodzony z pasji

REMBAR to firma rodzinna, powstała w 2017 roku, jednak jej geneza sięga lat wcześniejszych, kiedy to jej właściciel, Pan Remigiusz Baron rozwijał swoją ścieżkę kariery w dużej firmie produkującej komponenty dla największych dostawców meblowych na świecie. – Poznając proces powstawania komponentu przez wdrożenie, partie próbną oraz wycenianie, udało mi się poznać zasady działania biznesu od podstaw.Na kanwie tych doświadczeń założyłem firmę REMBAR, która początkowo w formie spółki zaopatrywała w komponenty firmę, dla której kiedyś pracowałem. Dostałem tym samym spory kredyt zaufania od mojego ówczesnego szefa, któremu zawdzięczam zresztą ukierunkowanie swojego życia zawodowego – wyjaśnia właściciel firmy, Remigiusz Baron.

Z czasem firma przekształciła się w jednoosobową działalność, by móc prowadzić zlecenia na mniejszą, bezpieczniejszą skalę. Właściciel szukając możliwości rozwoju zainwestował w wielkoformatowy ploter laserowy i ten zakup okazał się kamieniem milowym dla nowych możliwości firmy. W tym czasie do gry wkroczyła żona Pana Remigiusza, Dorota, która rozwijała hobbystycznie swoją artystyczną duszę poprzez aranżowanie wszelkich okazji. – Śluby, chrzty, komunie i dodatki na każdą okazję sprawiały jej ogromną przyjemność. Pomagając znajomym i rodzinie, okazało się, że może to być również bardzo trafiony pomysł na biznes.Mając do dyspozycji park maszynowy nadający się do podstawowych komponentów, byliśmy coraz bardziej niezależni. Mniej zamawialiśmy z zewnątrz, a coraz więcej z Dorotą wykonywaliśmy sami. Tak powstała nasza firma– dodaje Remigiusz Baron.

Obecnie, głównym obszarem działalności firmy REMBAR jest produkcja sklejkowych szpul kablowych wysokiej jakości, a dodatkowo zajmują się właśnie produkcją dekoracji i upominków na każdą okazję. – W tym zakresie posiadamy głównie odbiorców miejscowych, takich jak kwiaciarnie, sklepy czy osoby prywatne. Łącząc moje doświadczenie zawodowe z umiejętnościami żony, stawialiśmy przede wszystkim na rynek lokalny, ale raz rozpędzonej kolejki nie da się zatrzymać. Ja nie mogę pracować długo na małą skalę, a żona chciałaby wystroić cały świat [śmiech]. Z tego powodu nasza kolejka jest nie do zatrzymania, zostało nam wsiąść do niej i pędzić jak najdalej – z optymistycznym akcentem podkreśla Remigiusz Baron.

W poszukiwaniu idealnego rozwiązani

Jeśli o pędzie do innowacji mówimy, nie sposób było pozostać przy dotychczasowym wyposażeniu parku maszynowego. Już w 2019 roku na targach reklamy przedstawiciele firmy REMBAR zaczęli się rozglądać za rozwiązaniem pozwalającym ożywić ich produkty. Grawer laserowy przestał zaspokajać ich potrzeby i chcieli zainwestować w rozwiązanie pozwalające ożywić oferowane produkty. Przyglądając oferty maszyn do druku UV, odrzucała ich niestety cena urządzeń, jak i finalny koszt zadruku. – Cały rok po targach analizowałem możliwości, badałem rynek i szacowałem koszty inwestycji. Podczas tegorocznych targów, omijając wszystkie stoiska poszliśmy od razu do firmy Via Color Pegasus. Miałem na oku jedną z ich maszyn, porozmawialiśmy ponownie o możliwościach i tym czego brakowało mi w poprzednim roku w maszynie w stosunku do jej ceny. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że ma właśnie miejsce premiera owego urządzenia w nowej wersji. Był to Pegasus AXIS 6090 kolejnej generacji z dodatkową głowicą z lakierem. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Miłym zaskoczeniem było również, że przedstawiciele Via Color rozpoznali mnie z roku poprzedniego. Usiedliśmy do negocjacji, a ich udany przebieg i wynegocjowany przez mnie rabat spowodował, że zawarliśmy transakcję. Od marca pracujemy na tej maszynie i sprawdza się doskonale. Zamknęliśmy się w koszcie zadruku dzięki przystępnym cenom atramentów, a prostota obsługi umożliwiła nam szybkie wdrożenie w pracę na tej drukarce – reasumuje Remigiusz Baron.

Dobicie targu wspomina również Kacper Ragus, product manager w Via Color Pegasus. Podkreśla, że Klient szukał urządzenia do druku na materiałach takich jak sklejka czy pleksi. – Doradziliśmy Panu Remigiuszowi zakup urządzenia Pegasus Axis 6090 ze względu na duży obszar roboczy maszyny, jak również możliwość druku CMYK, LCLM, WHITE i lakier w jednym przebiegu. Dodatkowo, wysokość przedmiotów, które można drukować to 13 cm, dzięki czemu można zadrukować np. skrzynki na wino, a więc produkty z segmentu, który Klient chciał w przyszłości rozwijać – dodaje Kacper Ragus.

Idzie nowe

Jakie możliwości i cele pozwoli zrealizować ten zakup? Nowa inwestycja pozwoliła znacznie poszerzyć ofertę produktową firmy REMBAR – po kilkunastu godzinach od instalacji maszyny zaczęto wdrażać pierwsze produkty jak fotoobrazy, poduszki ze zdjęciem, puzzle czy drobne gadżety reklamowe. Dodatkowo w ofercie firmy znajdują się teraz toppery do tortów breloki drewniane pudełka z zadrukiem, szyldy reklamowe, wizytówki czy zaproszenia. – Teraz naszym celem jest rozbudowanie marki. Mamy w portfolio aranżacje kilkunastu ciekawych ślubów, cały czas współpracujemy z naszym Urzędem Gminy, myślę, że to najlepsza reklama  świadcząca o wysokiej jakości produktów i przystępnej cenie – mówi Remigiusz Baron.

Właściciel podkreśla także, że teraz ich portfolio, jest na tyle szerokie, że nie można ich przypisać ściśle do jednej branży. – Nasze pomysły nie mają końca, ciągle powstaje coś nowego. Jeśli coś da się wyciąć laserem i zadrukować, to jest to zlecenie dla nas. Może to być banner reklamowy, dekoracja dla domu albo zabawka dla dziecka – tłumaczy Remigiusz Baron. I dodaje, że ich dodatkowa aktywność jaką są dekoracje, za sprawą nowej inwestycji w maszynę Pegasus, może stać się już niebawem głównym segmentem ich działalności.

O Pegasus Axis 6090

Pegasus Axis to drukarka UV o polu roboczym 60×90 cm, która posiada szerokie opcje druku, przy zachowaniu wysokiej jakości realizacji i wydajności produkcji. Wyposażona jest w dwie sześciokolorowe głowice z opcją druku wielokolorowego z zastosowaniem konfiguracji: CMYK Lc Lm + Biały + Lakier, a zaawansowane oprogramowanie RIP pozwala na płynną regulację bieli. Podgrzewane subtanki na atrament potrafią wydłużyć żywotność głowic nawet czterokrotnie. Nadruk możliwy jest nawet na bardzo wymagających podłożach: ciemnych, powlekanych lub śliskich. Umożliwiają to m.in. specjalnie dopasowane, szwajcarskie atramenty UV o wyjątkowej trwałości i stabilności.

– Wielką zaletą tej maszyny jest jej wszechstronność zamknięta w niewielkich rozmiarach. Nowy Axis łączy w sobie zalety swojej uprzedniej wersji i technologiczne usprawnienia, dzięki czemu w tych niedużych gabarytach, kryje się wielka, poligraficzna moc. Cieszymy się, że po sprawnej instalacji  maszyny, Klient zaczął szybko wdrażać nowe produkty – reasumuje przedstawiciel Via Color Pegasus.

Możliwości tej maszyny można zobaczyć w najnowszym filmie promującym ten model:

www.pegasusuv.com/pl