Trotec z nowościami na Festiwalu

0

Podczas wrześniowych targów producent systemów laserowych zaprezentuje przegląd maszyn oraz materiałów grawerskich ze swojej oferty. Zapowiada także nowości!

Ploter laserowy Speedy 400 Run on Ruby® z panelem dotykowym

Już 15-16 września na stoisku J17 fani technologii laserowej będą mogli przetestować na żywo wybrane urządzenia Trotec. Wśród nich znajdzie się najnowsza odsłona flagowego modelu Speedy 400 Run on Ruby®. To pierwszy ploter laserowy w ofercie Trotec z wbudowanym panelem dotykowym. Będąc wszechstronnym urządzeniem do cięcia i grawerowania laserowego o polu roboczym 1016 x 610 mm o oraz maksymalnej prędkości grawerowania 4,3 m/s wyznacza standardy w branży. System laserowy jest także w pełni zintegrowany z zupełnie nowym oprogramowaniem Ruby®, które ułatwia i przyśpiesza pracę oraz pozwala zwiększyć rentowność.

Na stoisku pojawi się także wycinarka laserowa Q400, która łączy w sobie wszystkie rozwiązania firmy Trotec potrzebne do wydajnego cięcia laserowego. System z polem roboczym o wymiarach 1030 x 630 mm dostępny jest z ceramicznym lub szklanym źródłem lasera o mocy do 100 W i umożliwia wydajne cięcie takich materiałów jak drewno, laminaty, akryl, tekstylia czy papier.

Targową przestrzeń producenta uzupełnią dobrze już znane klientom urządzenia – grawerka laserowa Speedy 100 oraz znakowarka laserowa SpeedMarker 300.

Syntetyczna skóra do obróbki laserowej

Zgodnie ze swoją targową tradycją producent przygotował także premiery w ofercie materiałów grawerskich. Tym razem na targach zaprezentowana zostanie zupełnie nowa kategoria –syntetyczna skóra LaserLeather. W ofercie znajdzie się aż sześć kolorów tego materiału. LaserLeather w wyglądzie i dotyku nie różni się od skóry naturalnej, lecz jest od niej łatwiejsza w pielęgnacji i prostsza w obróbce. Wyróżnia ją dwuwarstwowa i dwukolorowa struktura, która pozwala na szeroki zakres zastosowań.

Poszerzona zostanie także oferta akrylowych arkuszy w pastelowych kolorach z serii TroGlass Pastel. Klienci będą mogli wybierać spośród trzech nowych kolorów tego materiału – malinowego, lawendowego oraz turkusowego. Arkusze materiału z serii TroGlass Pastel mogą być wykorzystywane przy produkcji dekoracji, wyposażenia sklepu czy przy okazji różnego rodzaju uroczystości takich jak np. baby shower.

Listę nowości zamyka papierowa taśma maskująca TroMask, wykorzystywana do zabezpieczania materiału przed zabrudzeniami podczas obróbki laserowej.

Więcej informacji o produktach oraz nowościach można znaleźć na stronie producenta: www.troteclaser.com/pl.

Ofertę firmy będzie można zobaczyć na targach Festiwal Marketingu i Druku na stoisku J17.